Alus ir jo kainos

Norite nusipirkti alaus? Tačiau nežinote kokį rinktis? Specialistų patarimai, kad lengviau išsirinktumėte šį alkoholinį gėrimą. Kiek kainuoja geras alus? Alaus kainos prasideda nuo 0,5 Eur ir gali siekti kelis eurus. Viskas priklausys koks alaus kiekis yra perkamas. Taip pat svarbu, kur ir kada perkate alų. Natūralu, kad alus bus pigesnis specializuotose parduotuvėse ar elektroninėse parduotuvėse. Tiek didžiuosiuose miestuose, tiek mažose miesteliuose galite įsigyti įvairaus alaus. Tikriausiai, daugelis susiduria su klausimu, kokį alų pirkti? Kuris geriausias? Šioje vietoje specialistai gali patarti, kad rinktis reikia šviesų arba tamsų alų. Kada žinosite, kokios spalvos alaus ieškote bus lengviau nusipirkti. Tiek vieno, tiek kito alaus galite rasti daug rūšių. Vienas dažniausiai užduodamų klausimų, kas įtakoja alaus kainą? Pirmiausia, alaus kaina priklauso nuo gamintojo. Kuo didesnė alaus darykla gamins alų, tuo mažesnės jo kainos galima tikėtis. Šioje vietoje veikia masto ekonomija. Atsižvelgiant į šį rodiklį reikėtų ieškoti žinomų gamintojų alaus. Dar vienas kriterijus tai koks tai alus, šviesus ar tamsus. Alaus gamyboje naudojamos įvairios medžiagos, tad labai svarbu kaip bus gaminamas alus. Jeigu į alaus sudėti įtraukiamos brangios priemaišos natūralu, kad alus bus brangesnis.

Rinktis šviesų ar tamsų alų?

Klausimas, kurį gana dažnai girdime. Tiek šviesus, tiek tamsus alus yra skanus. Viskas priklauso nuo jūsų. Vieni klientai renkasi tamsaus alaus rūšis, kiti šviesaus. Egzistuoja ir tarpiniai alaus variantai. „Krekas“, tai vienas tokių alaus rūšių, kurio negalime priskirti šviesaus ar tamsaus alaus kategorijai.

Alaus apžvalga Europoje

Europoje yra išgeriamas didžiausias alaus kiekis. Tokios valstybės, kaip Čekija, Vokietija – tai alaus mėgėjų kraštai. Čia gyvena daug piliečių, kurie ypač vertina alų. Kiekvienais metais vyksta įvairios alaus šventės, tad tiems, kas tik pradeda gerti alų rekomenduojame apsilankyti tokiose renginiuose. Paragausite ir pajusite tikro alaus skonį. Ar žinojote, kad būtent Čekijoje yra išgeriama daugiausiai alaus. Statistikos departamentai visame pasaulyje fiksuoja suvartojamo alaus kiekius, todėl Čekija patenka į pirmą vietą. Šioje valstybėje gyvenantys žmonės mėgsta alų. Turi daug alaus rūšių ir gilias alaus gėrimo tradicijas.

Ką geria aludariai?

Klausimas į kurį atsakyti bus ne itin paprasta. Ką gi geria aludariai? Ar jie perka konkurentų alų? Pagal kokius kriterijus jie renkasi alaus rūšis? Šie ir kiti klausimai pradės geriau suprasti ir įvertinti ką gi geria alaus gamybos meistrai. Taigi, kad kompetentingai atsakytume į šį klausimą bendraujame su alaus gamybos specialistų. Pirmiausia, aludaris pabrėžia, kad jų profesijos atstovai tokie patys žmonės, kaip ir visi kiti alaus mėgėjai. Aludarystės amatą dirbantis specialistas pasakoja, kad geria tiek pačio gaminamą alų, tiek kitų aludariu. „Kiekvienas specialistas gamina skanų alų, tad jeigu kolegos sugeba mane nustebinti, perku jų alų“.

Kiti straipsniai: