Dantų protezavimas: apie kokias galimybes vertėtų pagalvoti?

Kartais dantys yra pažeidžiami taip, kad įprastas dantų gydymas negali jų atstatyti, ir tokiais atvejais praverčia dantų protezavimas, kuris šiuo metu yra tikrai labai pažangus. Šiuo metu įvairių protezavimo būdų galima išvardyti tikrai nemažai, taigi, kokie jų gali tapti pačiais geriausiais pasirinkimais?

Išimami protezai – pigiausias sprendimas

Kai ieškoma būdų, kurie leistų atkurti dantis patiriant kuo mažiau išlaidų, gali būti pasirenkami išimami dantų protezai. Tokią galimybę gana dažnai nusprendžia rinktis vyresnio amžiaus žmonės, kuriems estetika nėra pats svarbiausias kriterijus. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad toks dantų protezavimas nėra pats patogiausias – išimami protezai gali judėti kramtant ar net kalbant, be tol ilgainiui gali būti pritrinamos dantenos, o tai tikrai sudarys nepatogumų. Jei tik yra galimybė rinktis kitą dantų protezavimo būdą, pasvarstykite apie dantų protezavimą ant  kelių implantų – tai užtikrins, kad dirbtiniai dantys laikysis kur kas stabiliau, o protezai atrodys tikrai natūraliai.

Dantų tilteliai

Lietuvoje šis dantų protezavimo būdas anksčiau buvo labai populiarus, tačiau šiandien tokia galimybė yra pasirenkama vis rečiau. Taip yra dėl to, kad dantų tiltelis turi būti tvirtinamas prie greta esančių dantų, kurie turi būti pakankamai tvirti, o prieš taikant tokį protezą gretutiniai dantys yra nušlifuojami. Nors šlifavimas yra gana minimalus, tačiau reikėtų įvertinti tai, kad tokie dantų protezai tarnauja tik maždaug 8-12 metų, o vėliau juos tenka tvirtinti iš naujo, arba svarstyti apie kitas dantų atkūrimo galimybes (pavyzdžiui, galima rinktis dantų implantavimą).

Dantų vainikėliai

Tokie dantų protezai yra laikomi pačiais pažangiausiais. Palanku yra tai, kad dantų vainikėliai gali būti tvirtinami ir ant dantų implantų, ir ant natūralių dantų, o svarbiausia yra tai, kad tokie dantų protezai atrodo labai natūraliai. Dantų protezavimas taikant vainikėlius gali būti skiriamas tada, kai dantų pažeidimai yra gana dideli, nes tai užtikrins visavertę kramtymo funkciją, neleis išsikreipti dantų sąkandžiui, ir atrodys tikrai labai natūraliai. Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš cirkonio ar metalo keramikos, tad įvertinkite svarbiausius šių pasirinkimų privalumus bei trūkumus, ir tai tikrai leis rasti palankiausią sprendimą.

Kiti galimi sprendimai

Taip pat dantų protezavimas gali būti taikomas ir tais atvejais, kada pacientas turi įprotį griežti dantimis. Ilgainiui gali būti pažeidžiami dantų audiniai, tad palankiu pasirinkimu bus dantų užklotai, kurie apsaugos dantis nuo pernelyg greito dilimo. Dar vienas galima pasirinkimas – tai dantų laminatės. Toks dantų protezavimas yra taikomas dėl estetinių priežasčių: laminatės pasiteisina tais atvejais, kada norima maskuoti tam tikrus priekinių dantų pažeidimus, spalvų pokyčius, ir t.t. Dantų laminatės gali būti puikia estetinio plombavimo alternatyva, tad tuomet, jei norite pagražinti priekinius dantis, galite rinktis vieną iš šių galimybių.

Kiti straipsniai: