Gėlės ne tik puošia, bet ir stebina įdomiais faktais

Gėlės į namus

Gėlių pristatymas į namus Vilniuje blooms.lt ar bet kuriame kitame mieste turėtų sužavėti kiekvieną, kuris nori padovanoti daug gerų emocijų svarbiam asmeniui. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad gėlės iš tiesų turi kur kas didesnį poveikį, pavyzdžiui, gali papuošti jūsų namus. Dar labiau stebina tai, kad gėlės ne tik pamalonina, džiugina ar puošia, bet ir  gali apie save atskleisti daug įdomių faktų. Taigi, šį kartą siūlome sužinoti įdomių faktų apie įvairias gėles.

Tie, kuriems jau yra pabodę tokie sprendimai, kaip tulpės ar rožės, neretai puikiu pasirinkimu tampa kalija, tačiau tik nedaugelis žino, kad ši gėlė yra pakankamai pretenzinga, kadangi simbolizuoja dalykus, atrodytų, iš pirmo žvilgsnio visiškai  nedera. Pasirodo, kalija jungia nekaltumą ir puikybę. Taip pat kai kuriose kultūrose šios gėlės yra įvardijamos kaip tikro grožio simbolis.

Ne paslaptis, kad gėlėms yra priskiriamos pačios įvairiausios reikšmėms, o kai kurios iš jų yra susijusios netgi su neigiamais jausmais. Belieka tik pridurti, kad reikšmių įvairovėje, galima rasti ir tokią gėlę, kuri puikiai tiks tuo atveju, jei norite išreikšti užslėptus jausmus. Tai – gardenijos.

Na, o, kokias gėlės reikėtų dovanoti tuo atveju, jei norite išreikšti pačius stipriausius, rodos, iš širdies gilumos ateinančius jausmus? Pasirodo, šiuo atveju puikiai tiks hortenzijos. Beje, verta pastebėti ir tai, kad  kai kuriose kultūrose ši gėlė yra traktuojama kaip puikybės ženklas. Kaip ten bebūtų, lietuvaičiai ją gėlę ypač vertina dėl puikių bei masyvių žiedų. 

Įdomiu pasirinkimu tampa hiacintas, kuris, atrodytų, taip pat simbolizuoja tarpusavyje visiškai nederančius dalykus. Pasirodo, ši gėlelė, trapiais žiedeliais, simbolizuoja nuoširdumą, žaismingumą ir net azartą. 

Sakoma, kad išmintis yra vienas svarbiausių dalykų, kurį gali įgyti žmogus. Na, kokias gėles reikėtų dovanoti tuo atveju, jei žmogui norite parodyti, kad jį gerbiate už jo išmintį? Pasirodo, tokiu atveju puikiu pasirinkimu tampa hiacintai. 

Taigi, kaip matyti, nors visos gėlės yra labai gražios, drąsiai galima sakyti, kad jos yra ir paslaptingos. Štai, kiek paslapčių atskleidėme šį kartą ir tik nuo jūsų priklausys, ar išnaudosite šią gėlių savybę žinutei perteikti.

Kiti straipsniai: