Kokia yra įmonės steigimo kaina?

Labiausiai kaina priklausys nuo konkretaus įmonės tipo, kurią nuspręsite steigti. Jeigu viską darysite patys, tuomet išlaidas daugiausiai sudarys įvairūs įmonės steigimo dokumentai, kurie privalo būti patvirtinti notariškai, jog jūsų įmonė būtų oficialiai užregistruota, aišku, tai dar gali priklausyti ir nuo steigiamos įmonės tipo. Tačiau visada galima pasinaudoti ir kitų bendrovių paslaugomis, kurios specializuojasi konsultuojant įmonių steigimo klausimais bei šioje srityje turi sukaupusios nemažai patirties. Ir tai nereiškia, kad kaina dar labiau padidėtų, net jeigu už šias paslaugas kažkiek ir reiktų sumokėti, kadangi šios srities specialistai gerai žino, kuriose vietose galima sutaupyti, kaip lengviau ir greičiau sutvarkyti dokumentus bei kaip išvengti galimų klaidų, dėl kurių reikėtų papildomai mokėti jas taisant. Taigi, oficialioji įmonės steigimo dalis tikrai nėra brangi.

Gausus UAB steigimas 2019 metais ir kas tą lėmė

Viena iš pagrindinių priežasčių yra gerėjanti ir sparčiai auganti šalies ekonomika, vien įmonių steigimas Kaune bei Vilniuje šoktelėjo labai smarkiai, jeigu palyginsime su keliais ankstesniais metais. Tačiau ši tendencija labiau vyrauja didžiuosiuose šalies miestuose, provincijoje įmonių steigimas nėra toks gausis ir procentaliai smarkiai atsilieka. Tą irgi galima susieti su ekonomikos rodikliais, gyventojų pajamomis, kurios rajone yra ženkliai mažesnės, todėl natūralu, kad ir verslo kūrimas tokiose vietose yra mažiau patrauklus, ypač kalbant apie mažesnes įmones. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į gyventojų skaičių bei tankumą, kuris reikalingas užtikrinti, kad naujai įmonei netrūktų darbuotojų arba, dar aktualiau, kad būtų paklausą įmonės kuriamiems produktams/teikiamoms paslaugoms, todėl ir šioje vietoje išsiskiria didieji miestai, galintys pasiūlyti ir nemažą klientų srautą, jeigu tik juos sudomins teikiama paslauga, produktas, tiek ir būti garantuotiems, kad darbo ieškančiųjų rinka nebus tuščia.

Ar įmanomas įmonės steigimas internetu?

Formaliai įsteigti įmonę reikia pateikiant visus patvirtintus dokumentus, kurie reikalingi jai įregistruoti Juridinių asmenų registre, tad jeigu šioje vietoje viską pavyktų gauti nuotoliniu būdu, tuomet toks variantas galimas. Taip pat galima pasinaudoti ir tarpininkų paslaugomis, kurių kasdieninis darbas yra įmonių steigimas, o jie, savo ruožtu, tikrai užtikrins, jog įmonė bus įsteigta. Tad jums praktiškai reikės tik susirasti tokius tarpininkus internete ir su jais susisiekti.

Skirtingų tipų įmonių steigimas ir su tuo susiję niuansai

MB steigimas – tai bene paprasčiausias įmonės tipas steigimo aspektu, kadangi jai įregistruoti tereikia atlikti paprastus žingsnius ir užtenka turėtų kvalifikuotą elektroninį parašą, kuriuos galima visus dokumentus pasirašyti internetu bei tokiu būdu įsteigti įmonę.

UAB steigimas yra gerokai sudėtingesnis, pirmiausia, reikalingas pradinis kapitalas ne mažesnis, negu 2500 Eurų, kuris mokamas už pasirašytas akcijas. Taip pat, tam tikromis aplinkybėmis, gali būti reikalingas steigiamasis susirinkimas. Be to, reikia ir notaro patvirtinimas, kuris įrodytų dokumentų tikrumą ir tai, jog viskas atitinka galiojančius įstatymus bei galima oficialiai steigti bendrovę.

Individualios įmonės steigimas yra kiek paprastesnis, negu uždarosios akcinės bendrovės. Būtent todėl nėra reikalingas notaro įsikišimas ir viską galima sutvarkyti netgi internetu, tereikia turėti kvalifikuotą elektroninį parašą dokumentams pasirašyti.