Kilimai: ko reikia, kad tarnautų ilgai?

Kilimų valymas Vilniuje

Jei reikėtų įvardinti vieną gražiausių, daugiausiai jaukumo bei šilumos suteikiančių detalių, neabejotinai tai būtų kilimai. Vis dėlto, kai vienas gaminys suteikia tiek daug puikių privalumų, natūralu, jog norisi kuo ilgiau tuo mėgautis. Tačiau, ar taip ir bus? Nemaža dalimi priklausys būtent nuo jūsų. Taigi, siūlome susipažinti su svarbiausiais žingsniais ir akcentais, kurių verta paisyti, jei norite užtikrinti maksimaliai ilgą kilimo tarnavimo laiką.

Valymas dulkių siurbliu – kasdien

Kiekvieną dieną dėl žmogaus bei naminių gyvūnų veiklos, ant kilimų nusėsta smulkios dalelės, kurių per metus gali prisikaupti net apie 3 kg. Nereikia ir sakyti, pastarosios, jei nebus pašalintos, tikrai pakenks kilimo kokybė bei trumpins jo tarnavimo laiką. Tad  kasdienis kilimų valymas Vilniuje dulkių siurbliu yra tiesiog būtinas – tokiu būdu pašalinsite daleles ir neleisite joms nusėsti į giliausius kilimo sluoksnius.

Valymas specialiais valikliais – kartą per savaitę

Šiandien prekybos centruose gausu valiklių, kurie skirtų kilimams. Taigi, bent kartą per savaitę jais reikėtų išvalyti kilimus. Šie valikliai ne tik panaikins nešvarumus, esančius giliuosiuose kilimo sluoksniuose, bet ir paryškins spalvą, pašalins įvairios kilmės dėmes, o taip pat – suteiks gaivų aromatą.

Profesionalus kilimų valymas – bent 2 – 3 kartus per metus

Nors kasdienis kilimų valymas dulkių siurbliu bei kilimų valymas specialiais valikliais kartą per savaitę, yra puikūs būdai, norintiems užtikrinti švarą namuose, o taip pat – ilgą gaminio tarnavimo laiką, vis tik, reikia akcentuoti, kad vien tik šių veiksmų nepakanka. Į kilimus ilgainiui patenka nešvarumai, kurių negali pašalinti nei dulkių siurblys, nei specialūs valikliai, todėl geriausiai išeitimi tampa profesionalus kilimų valymas. Šio valymo metu bus pašalinti visi susikaupę nešvarumai, maksimaliai atnaujinama kilimo spalva, suteikia gaivus kvapas. Beje, verta akcentuoti ir tai, jog nemaža dalis žmonių galvoja, kad profesionalus kilimų valymas gali būti nereikalingas ilgą laiko tarpą. Nieko panašaus – geriausius rezultatus užtikrinsite tik tuo atveju, jei profesionalus kilimų valymas bus užtikrintas reguliariai. 

Vos trys paprastos taisyklės – tik tiek tereikia, kad jūsų mėgstamas kilimas tarnautų ilgai bei patikimai, džiugintų jūsų akis bei puoštų jūsų namus.

Kiti straipsniai: