Dažnai didelį užimtumą turintys žmonės vietoj nuosavo automobilio renkasi auto nuomos automobilį. Tam yra keletas svarių priežasčių. Pirma jiems stipriai susitaupo laikas. Visus mašinos priežiūros darbus atlieka auto nuoma. Jiems nereikia rūpintis dėl technikinės apžiūros. Sugedus vienai mašinai, duodama kita-pakaitinė. Visada teikiama pagalba kelyje. Ir tai jiems sutaupo nemažai laiko. Visų antra jie sutaupo pinigų. Auto nuomos automobilis, jiems gali kainuoti mažiau nei naujas toks pat automobilis. Taip pat susitaupo nemažai pinigų ant priežiūros. Sugedus mašinai, nebereikia skolintis mašinos, nes tau tiesiog duos kitą.

Ką daryti jei auto nuomos mašina yra sugadinama?

Avarijos ir sugadinimai dažniausiai yra neišvengiami. Todėl auto nuoma turi nubrėžusi aiškias gaires ką tokiu atveju daryti. Apie nutikusį sugadinimą, nesvarbu tai mažas defektas ar didelis, reikėtų pirmiausiai pranešti auto nuomos įmonei. Įmonė tada sprendžia ką daryti, žiūrint į situaciją. Jei automobilis tik įbrėžiamas ir galima toliau važiuoti, mašina tada nuostoliai bus užfiksuojami atiduodant auto nuomai mašiną. Jei neįmanoma toliau keliauti, tada yra duodama pakaitinė mašina. Sugadinta mašina yra tvarkoma ir vėliau apmokama iš nuomininko pinigų. Jei prireikia pagalbos kelyje paslaugų, ji yra suteikiama auto nuomos įmonės. 

Kas geriau kompaktinės kategorijos ar standartinės/vidutinės klasės automobilis?

Automobilio pasirinkimas auto nuomoje labiausiai priklauso nuo pačios kelionės plano. Svarbiausiai yra suplanuoti žmonių kiekį, maršrutą per kur bus važiuojama. Ar kelionė bus lygia kelio danga, ar kalnuota ir miškinga kelio danga. Dar vienas svarbus aspektas ar bus tolima kelionė. Nes nuo to priklauso kokio komforto tikimasi. Kompaktinės kategorijos auto nuomos mašinos yra   idealus pasirinkimas tiek mieste, tiek ilgoje kelionėje su mažai žmonių. Automobilių nuoma dažniausiai pateikia  „hedžbekus“. Kuro sunaudoja nedaug, kadangi nėra galingas  variklis. Standartinės/vidutinės klasės auto nuoma pateikia dažniausiai sedanus ar „universalus“. Rekomenduoja rinktis nemažesnius nei standartinės/vidutinės klasės automobilius, jei nusimato ilgesnė kelionė ar turima daugiau bagažo, ar galų gale turi ketina važiuoti daugiau žmonių. Taigi, auto nuoma išskiria šias  dvi kategorijas, o ką rinktis reikia nuspręsti pagal kelionės planą. Prie kompaktinės klasės yra priskiriami tokie automobiliai: Ford Focus, Renault Megane, VW Golf, Peugeot 308, Opel Astra ir pan. Prie standartinės/vidutinės klasės automobilių priskiriama Peugeot Aygo, Seat Toledo, Skoda Octavia, Opel Insignia ir panašių modelių automobiliai.