Šilumos tinklai yra labai sudėtingi ir pavojingi, todėl tikrai ne kiekvienas gali atlikti darbus su jais. Jei norite atlikti šildymo sistemos darbus, tačiau nesirenkate projektavimo, galite net negalvoti apie pavykusį projektą. Projektavimo paslaugos yra būtinos, jei norite atlikti darbus su šildymo sistema. Šie darbai yra sudėtingi, todėl specialistų, gerai atliekančių šį darbą yra nedaug. Jei Jums reikalingas gerai atliktas darbas, labai svarbu, jog turėtumėte galimybę skirti pakankamo dydžio biudžetą, jog galėtumėte pasamdyti gerą specialistą. Visada galima rasti mažiau patyrusių specialistų, kurie gali pasiūlyti mažesnę kainą, tačiau jų atliekamų darbų kokybė tikrai nebus išsiskirianti. Jei norite, jog darbai būtų atlikti gerai ir Jums netektų ieškoti žmonių, kurie juos perdarytų, atidžiai rinkitės specialistą. Šildymo sistemos projektavimas yra nelengvas darbas, todėl tikrai ne kiekvienas galės jį gerai atlikti. Renkantis specialistą, naudinga atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  • Išsilavinimas. Ne visų profesijų atstovams yra būtina turėti aukštąjį išsilavinimą. Tačiau, darbas su šilumos tinklais yra ypatingai sudėtingas. Jei jį atliks nekvalifikuoti specialistai, darbai nebus atlikti gerai. Pasirinkite specialistą, kuris turi atitinkamą išsilavinimą ir gali suteikti visas garantijas, jog darbas bus atliktas gerai.
  • Darbo patirtis. Žmogaus išsilavinimas daug nereiškia, jei jis neturi darbo patirties arba turi labai mažai. Svarbu, jog samdomas specialistas būtų sėkmingai atlikęs daug projektų ir galėtų pateikti pavyzdžių. Jei specialistas neturi daug patirties, gali būti rizikinga jį samdyti. Pasirinkite specialistą, kuris turi patirties ir atlieka darbus gerai.
  • Kaina. Kaip bebūtų, kaina visada yra aktuali. Jei specialistas siūlo itin mažą kainą, gali būti, jog jis neturi daug patirties ir yra pradedantis. Gali būti, jog jis darbus atlieka kruopščiai ir atidžiai, tačiau samdyti tokį žmogų visada yra rizikinga. Per brangias paslaugas siūlantis asmuo nebūtinai turės daug patirties, kai kurie tiesiog siūlo brangesnes kainas be jokios svarbios priežasties. Geriausia pasirinkti specialistą, kuris siūlo geras kainas, tačiau jos ne gerokai mažesnė nei kitos rinkos kainos.
  • Darbų pavyzdžiai. Bendraujant su specialistu būtinai paprašykite, jog jis papasakotų apie projektus, prie kurių yra dirbęs. Patyręs specialistas nevegs parodyti pavyzdžių ir išsamiai papasakos apie turimą darbo patirtį.

Šildymo sistemos projektavimas yra nelengvas darbas, todėl labai svarbu rasti specialistą, kuris pasiūlys gerą kainą ir gerai atliks darbus.