Jeigu įrengiate naujus namus ar darote remontą jau turimuose, vienu pagrindinių sprendimų tampa – tinkamos grindų dangos parinkimas. Pasirinkimas šiandieninėje rinkoje tikrai gana platus: laminuota grindų danga, parketlentės, vinilinės grindys. Pastaruoju metu vis dažniau pasirenkama laminuota grindų danga, dažnai vadinama tiesiog laminatu. Vėlgi, laminatas taip pat gali būti labai įvairus ir pasižymėti skirtingomis savybėmis.

Jeigu nutarsite, jog laminuota grindų danga – tinkamiausias pasirinkimas jūsų namų ar darbo vietos grindims, turėtumėte žinoti, jog Lietuvos pirkėjų tarpe labai vetinamos vokiškos laminuotos grindys, belgiškas laminatas bei skandinaviškos grindys. Norėtume išskirti Kronopol laminatą. Jis gaminamas Lenkijoje ir yra labai vertinamas savo šalies pirkėjų. Tad šiuo atveju laminatas Lenkijoje gali būti puikus sprendimas. Tačiau, jeigu pirkimas svečioje šalyje jums yra nepriimtinas ar tiesiog sudėtingas dėl tolimesnės kelionės, nusiminti neverta. Bet kurią laminuotą grindų dangą, taip pat, ir mūsų minimą Kronopol laminatą, galite įsigyti ir Lietuvos statybinių medžiagų prekybos vietose.

Jeigu neramina mintis ir girdimi gandai, jog Lenkijoje visos prekės kainuoja gerokai pigiau, turėtumėte žinoti, jog išeitis yra. Internettinė paieška laminuotų grindų išpardavimas visuomet pasiūlys vienu ar kitu metu įvairiose prekybos vietose galiojančias nuolaidas ir akcijas. Taip galėsite pageidaujamą laminuotą grindų dangą įsigyti jums priimtinomis kainomis.

Laminuota grindų danga tapo labai populiari ir savo aktualumo nepraranda, dėl to, jog puikiai atitinka kokybės ir kainos santykį. Jos kaina yra išties mažai didesnė už daugelio kitų grindų dangų, o kokybė nenuginčijama. Laminatas sudarytas iš trijų sluoksnių. Viršutinis sluoksnis apdorotas atsparia, bet nei aplinkai, nei žmogaus sveikatai nekenksminga medžiaga, kuri pasižymi patvarumu. Vadinasi, jokie cheminiai, mechaniniai ar gamtos pokyčių siunčiami išbandymai jai nėra baisūs. Vidurinį sluoksnį sudaro medienos plaušų plokštė. Rinkdamiesi laminuotą grindų dangą atkreipkite dėmesį į šį aspektą. Kuo plokštė tankesnė – tuo ji tvirtesnė. Apatinis sluoksnis – stabilizatorius. Jis gali būti pagamintas iš popieriaus, plastiko, faneros ar kitokių medžiagų. Vėlgi, skaitykite gaminio aprašus ir išsirinkite tokios medžiagos stabilizatorių turintį laminatą, kuris jums priimtiniausias.

Laminuotų grindų dėjimas yra gana paprastas ir nesudėtingas procesas. Patys pirmieji laminuotos grindų dangos gaminiai buvo klijuojami prie pagrindo, ant kurio klojami. Vos tik išradus surakinimo mechanizmą, laminuotų grindų danga tapo kone lengviausiai sumontuojamos bet kurios patalpos grindys.

Pagal atsparumą laminuota grindų danga skirstoma į 31, 32, 33, 34 klasės laminatus. 31 klasė paprastai pasirenkama mažiems biurams, viešbučių kambariams, 32 klasė yra nepamainoma kavinėms, nedidelėms parduotuvėms, laminatas 33 klasė jau pasirenkama didesniems prekybos centrams ar ofisams, o 34 klasę renkasi išskirtinai dideles patalpas laminatu ruošiantys padengti grindis pirkėjai. Be abejonės turite nuspręsti patys, kuri laminato klasė jums tinkamiausia. Jeigu abejojate savo žiniomis, klauskite šios srities profesionalų. Statistika rodo, jog norėdami atsparių ir ilgai gražiai atrodančių grindų, jų klientai dažnai pasirenka 33 klasės laminatą.

Dažnai tenka išgirsti klausimą: ar laminatas šildomoms grindims – tinkamas pasirinkimas? Ekspertai atsako – tikrai taip. Šildomoms grindims galima kloti tiek laminatą, tiek parketlentes. Yra tik vienas reikalavimas: grindys neturi būti šildomos aukštesne nei 27 laipsnių temperatūra. Tačiau toks ypač stiprus šildymas tikrai retai kada praktikuojamas tiek namuose, tiek darbo patalpose. Tad galima drąsiai teigti, jog laminuota danga šildomoms grindims nepadarys jokios žalos. Tereikia pasirinkti tinkamą paklotą, kuris būtų laidus šilumai. Šios klausimus jums išties efektyiai padės išspręsti tokias gaminiais prekiaujantys specialistai.