Nerūdijantis plienas yra atsparus korozijai, nes veikiant aplinkoje esančiam deguoniui plieno paviršiuje susidaro nematoma chromo oksido apsauginė plėvelė. Plieno paviršius gali būti pažeidžiamas mechaniškai arba chemiškai, tačiau apsauginė plėvelė palyginti greitai atsistato. Todėl nėrūdijančiam plienui nėra būtinas padengimas saugantis nuo korozijos. O tinkamai prižiūrint šią medžiagą yra išlaikomas spindintis ir ryškus paviršius, net ir po ilgo eksploatavimo.Nerūdijantis plienas išsiskiria iš kitų medžiagų tuo, kad nėra inertiškas įvairioms aplinkoms bei visiškai nėra toksiškas. Dėl šių priežasčių nėrūdijantis plienas yra plačiai naudojamas pramonėje, buityje.

Tačiau naudojant nerūdijantį plieną įvairiose srityse yra būtina žinoti apie jo priežiūrą ir valymą . Prieš valymo procesą reikia įsitikinti, kad valymo priemonės yra tinkamos naudoti, o ant etikečių esanti informacija yra aiški bei suprantama. Kalbant apie nerūdijančio plieno valymą, tai jis turėtų būti atliekamas struktūros (šlifavimo) kryptimi, o ne skersai. Specialios švelnios valymo priemonės, muiluotas vanduo pašalina oksidacijos šaltinius, piršto anspaudus ir kitas žymes nuo nerūdijančio plieno paviršių. Tačiau valymui yra geriausia naudoti purškiamus valiklius, kadangi valymas tampa lengvesnis kai yra tolygiai užpurškiamas plonas valiklio sluoksnis. Tokie valikliai gera pašalina tiek pirštų anstpaudus, tiek kitus nedidelius nešvarumus, o taip pat apsunkina galimybes atsirasti naujiems nešvarumams. Dažnu atveju po apipurškimo užtenka nubraukti paviršių servetėle, tačiau naudojant kai kuriuos valiklius paviršių reikia poliruoti naudojant sausą medžiagą, tokią kaip maskuojančio tipo valiklis. Tačiau kartais metalinė buitinė technikos, kaip pavyzdžiui gartraukio valymui geriausiai tinka drėgna mikropluoštinė skiautė.

Sunkiau nusivalantiems nešvarumams valyti gali būti naudojamos nailono medžiagos arba specialūs nerūdijančio plieno valikliai, kurie gali būti skirti pašalinti kalkių nuosėdas ar rūdis. O buitiniai kreminiai valikliai gali būti taikomi vandens nutekėjimo žymėms ar šviesos atsispindėjimo netolygumams pašalinti. Po valymo procedūros yra būtina panaikinti valymo priemonių likučius naudojant distiliuotą vandenį, o o po to ir nusausinti. Sunkiai išvalomoms dėmėms valyti gali būti taikomi ir tie valikliai kurių sudėtyje yra fosforo rūgšties, bet jo naudojimas niekuo nesiskiria nuo anksčiau paminėtos valymo priemonės.

Nerūdijančio plieno paviršius galima valyti ne vien tik tai naudojant chemines valymo priemones, bet ir natūralias medžiagas, dažnai sutinkamas kiekvieno namuose. Pavyzdžiui išvalyti kriauklę galima ištrynus ją žalia perpjauta bulve ar bulvių lupenomis (žaliąja puse), o praėjus keletai minučių po trynimo reikėtų perplauti ir iššluostyti minkštu audinuku. Citrina gali būti taip pat tinkama priemonė šveitimui. Tai galima atlikti sudrėkinus kempinę citrinos sultimis arba naudojant citrinos likučius. Tokiu pačiu principu nerūdijančio plieno paviršiams valyti galima naudoti ir baltąjį actą. Taip pat šiam tikslui yra tinkama naudoti sodą. Iš pradžių reikėtų metalinį paviršių sudrėkinti šiltu vandeniu, kadangi prieš barstant sodą paviršius turi būti šlapias, o po to jį padengti sodos milteliais ir palikti tai penkiolikai ir dvidešimt minučių pastovėti. Praėjus šiam laikui galima pradėti valyti nešvarumus su šepetėliu ar šveičiamuoju skudurėliu. Atlikus valymą reikia nuplauti sodos miltelius nuo metalinio paviršiaus, o norint, kad metalas įgautų spindesį, galima atlikti jo poliravimą.

Valymo priemonių tinkamas parinkimas yra svarbus ne tik dėl valymo proceso efektyvumo, ekologiškumo, bet ir dėl saugos. Pavyzdžiui nerūdijančio plieno paviršiams valyti netinka ambrazyvinės medžiagos, nes jos dėl savo šiurkštumo gali juos pažeisti, o šveitimo milteliai čia taip pat netinka, nes gali palikti įbrėžimus. Todėl valymo priemones patartina rinktis atsakingai.