Sporto prekės: daugiafunkcinių treniruočių suoliukų svarba efektyvioms namų treniruotėms

Tiek jaunas, tiek senas trokšta turėti grąžų kūną. Deja, nevisi imasi to, kas padėtų to pasiekti. Visgi, reikia įdėti nemažai noro, laiko ir pastangų, be to, nevisi turi galimybių lankyti sporto klubus, tad vis daugiau norinčių atrodyti geriau, išbando įvairiausias treniruotes namų sąlygomis. Deja, atsiradus aukštesniems tikslams, be tokių sporto prekių kaip treniruokliai ar svarmenys apsieiti tampa sunkiau. Pripratęs kūnas prie reguliaraus fizinio krūvio reikalauja kiekvieną kartą vis sunkesnių treniruočių tam, kad galėtų ir toliau sėkmingai progresuoti. O tam, kad tai būtų įgyvendinta, reikalingi sunkesni pratimai, kurie be treniruoklių  ar kitos sporto įrangos neįsivaizduojami, todėl dauguma galvoja apie šių prekių įsigijimą. Tačiau šiandien, konkrečiau pakalbėsime apie sporto prekes – daugafunkcinius treniruočių suoliukus. Jeigu Jūsų tikslas auginti raumenis ir ryškinti juos, be jų paprasčiausiai neapsieisite, todėl tai – begalo aktuali tema besiruošiantiems pirkti.

Daugiafunkcinių treniruočių suoliukų svarba

Daugiafunkciniai treniruočių suoliukai yra begalo svarbūs Jūsų efektyviai treniruotei. Negalėsite atlikti sunkių bazinių pratimų vien atsistojus ar pasilenkus, be to, paįvairinti savo treniruočių naudingais izoliaciniais pratimais, kaip lyno trauka ar kojų lenkimas su pasipriešinimu. Ką jau kalbėti apie pritūpimus su štanga, kur reikalingi laikikliai. Daugafunkciniai treniruočių suoliukai gali suteikti visas minėtas funkcijas, tad jie turėtų būti svarbiausiu Jūsų pasirinkimu. Be jų, paprasčiausiai negalėsite atlikti efektyvios treniruotės, arba kalbant konkrečiau, atliekant vien kūno pratimus, dirbant su lengvais svoriais mažu pasipriešinimu neužauginsite didelių raumenų, be to, bandydami dirbti sunkiausius bazinius pratimus, kaip įvairūs štangos spaudimai be atramos nugarai, galite patirti rimtų ir ilgalaikių su nugaros traumomis susijusių pasekmių.

Tinkamas pasirinkimas – svarbiausia

Nemažiau svarbu yra tinkamai įvertinti savo lūkesčius ir padaryti tinkamą pasirinkimą. Jeigu negalite sau leisti turėti daug trenriuoklių kambaryje, rekomenduojame rinktis daugafunkcinį treniruočių suoliuką, kurio pagalba galėtumėte atlikti daug pratimų. Ir nemažiau svarbu, tokiais atvejais pasirinkti suoliukus su laikikliais štangai aukščiau, kad galėtumėte daryti tiek pritūpimus, tiek spaudimą pečiams. Bene didžiausias privalumas, lynai ir rankenos, kurių pagalba galėsite paįvairinti savo trenriuotes tokiais pratimais, kaip prisitraukimai. Žinoma, tokie daugiafunkciniai treniruočių suoliukai kainuoja brangiau, tačiau užima vietos mažiau ir atlikti visus pratimus tampa patogiau. Paskutinis ir vienas svarbiausių dalykų į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį yra maksimali leistina apkrova. Jeigu esate pažengęs ir dirbate sunkiais svoriais, būtina rinktis tvirto suvirinimo suoliukus tam, kad jie paprasčiausiai nesulūžtų. Kiekvienas gamintojas nurodo maksimalią rekomenduojamą apkrovą, tad į tai atkreipti dėmesį labai svarbu. Jeigu planuojate daryti štangos spaudimą su 120 kg, pamirškite suoliukus, kurie pavyzdžiui nurodo maksimalią leistiną apkrovą – 80 kg. Galite patirti netik rimtų sužalojimų, bet ir didelių bereikalingų išlaidų remontui.

Taigi, tikimės sužinojote visus esminius dalykus ir padarysite tinkamas išvadas renkantis treniruočių suoliuką.

Įžvalgomis pasidalino – perfectbody sporto prekių internetinės parduotuvės kolektyvas.

Kiti straipsniai: