Drąsiai galima sakyti, kad svetainė – viena svarbiausių namų zonų: būtent čia sodinami užsukę svečiai, susirenkama pažiūrėti filmo, išgerti arbatos, paskaityti, pabendrauti. Kai tiek daug įvairių veiklų vykdoma, tampa aišku – svetainės baldai turi būti pasirenkami ypač atsakingai. Tačiau, ši užduotis tampa dar sudėtingesnė, kai svetainė yra nedidelio ploto. Tada susiduriama su iššūkiu – kokius baldus pasirinkti, kad visas numatytas veiklas vykdyti būtų patogu, kad vaizdas būtų estetiškas, ir kad vietos užtektų? Turime keletą svarbių patarimų.

Rinkitės transformuojamus svetainės baldus

Vienas taikliausių sprendimų, kurį verta įgyvendinti, yra transformuojami svetainės baldai. Viskas todėl, kad įsigiję vos vieną transformuojamą baldą, jūs iš tiesų turėsite du baldus. Štai, pavyzdžiui, sofa gali būti transformuojama  miegui skirtą baldą; mažas kavos stalelis gali virsti dideliu stalu, prie kurio patogiai pietauti galės net 4 ar 6 asmenys; na, o pufas gali atlikti ir daiktadėžės funkciją. Taigi, kaip matyti, mažiau, tikrai yra daugiau.

Pirmenybę teikite  staliukams su apatinėmis lentynomis

Kad staliukas yra tiesiog būtinas kiekvienos svetainės akcentas, su tuo sutinka visi. Tačiau, jei svetainė nėra didelio ploto tokiu atveju vertėtų pirmenybę teikti kavos staliukai, turinčiam vieną ar dvi (arba dar geriau – tris apatines lentynas). Tai taps papildoma erdve įvairiems daiktams – knygoms, suvenyrams, žvakėms laikyti. 

Rinkitės baldus su ratukais

Jei susidursite su poreikiu paversti svetainę erdvesne, ko gero, pati geriausia idėja bus bent laikinai iš jos šios patalpos išnešti vieną ar kelis baldus. Tačiau tam, kad šis sprendimas taptų lengvai įgyvendinamas, reikia akcentuoti, kad geriausia rinktis baldus, kurie būtų su ratukais – tokiu atveju transformavimas bus ypač greitas bei paprastas. 

Taigi, jei šiuo metu nėra galimybės padidinti svetainės ploto, atminkite, kad visada egzistuoja galimybė bent šiek tiek to ploto sutaupyti – tereikia pasirinkti tinkamus baldus. Na, o pabaigai – dar vienas puikus receptas – įdėmiai pažvelkite į visus daiktus, kuriuos laikote svetainėje. Ar tikrai būtina juos čia visus laikyti? Galbūt dalį jų  būtų galima perkelti į virtuvę ar miegamąjį?