Sloga – toks negalavimas, kuris dažnai laikomas gana nerimta ir grėsmės nekeliančia liga. Tai tikrai klaidingas požiūris. Jeigu sloga negydoma arba gydoma netinkamai, tuomet galite sulaukti ir rimtesnių negalavimų – sinusito, bronchito ar net plaučių uždegimo. Tad nenumokite į pirmus slogos simptomus ir griebkite jautį už ragų jau pirmosiomis dienomis. Ypač kai kalba sukasi apie vaikus. Tuomet geriausi vaistai nuo slogos, vaistai nuo slogos kūdikiams ir vaikams turėtų būti labai rimtai apsvarstomi sprendimai jūsų šeimos kasdienybėje.

Pirmiausia, galbūt, derėtų atsisukti į liaudies išmintį. Taigi, ką gali pasiūlyti liaudiški vaistai nuo slogos? Viena populiariausių liaudyje jau nuo seno naudojimo priemonių nuo slogos – alijošiaus sultys. Išspauskite iš alijošiaus lapų sulčių, lašinkite į nosį tris kartus per dieną po 3-4 lašus. Po to nepamirškite švelniai nosį pamasažuoti. Teko girdėti, jog tai išties veiksmingi vaistai atkemšantys nosį. O kur dar dvasinį komfortą suteikiantis žinojimas, jog organizmas negauna jokių cheminių priemaišų.

Dar vienas labai populiarus ir gana senas būdas gydyti slogai – česnakas. Jis gal būti ir trinamas, ir uostomas, ir spaudžiamos sultys. Koks būdas tinkamiausias, turite pasirinkti patys. Slogai gydyti puikiai tinka ir bičių pikis. Nereikėtų užmiršti ir kojų mirkymo karštame sūriame vandenyje, papildant garstyčių milteliais, citrina, medumi ar imbieru. Žinoma, svarbiausia, kuris komponentas jums labiausiai priimtinas ir pasiekiamas. Jeigu gydote vaikus, būtinai atsižvelkite į jų požiūrį į vieną ar kitą komponentą. Jeigu mažyliui nesukels neigiamos nei fizinės, nei psichologinės reakcijos, sakykim, česnakas ar alijošiaus sultys, tuomet ateityje tai gali tapti puikiais pirmaisiais vaistais nuo slogos ir gerklės ar netgi vaistais nuo peršalimo.

Vaistai nuo slogos sinusito susirgimo atveju taip pat gali būti gana veiksmingi, nes, kaip minėjome, būtent nuo slogos ir prasideda rimtesni susirgimai. Sakykim, internetinės paieškos vaistai nuo sinusito Camelia rezultatai jums pasiūlys tokius preparatus kaip Galazolinas arba Ilonex vaistai. Tai kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai, kuriais gydoma tiek virusinė, tiek alerginė sloga, sinusitas ar net ausų uždegimas. Turėtumėte žinoti vieną – nenustatinėkite patys diagnozių ir vaistų paskyrimo vienokiam ar kitokiam negalavimui. Bent jau su vaistininku tikrai derėtų pasitarti, nes saviveikla gali atnešti daugiau žalos nei naudos.

Dar vienas gana populiarus kvėpavimo takų ligas gydantis preparatas – jūros vanduo nuo slogos. Jį žmonės dažnai mėgsta vartoti netgi nesergant, o, sakykim, esant dideliems karščiams ar sausų patalpų sąlygoms, kai džiūsta nosies gleivinė ir sunku kvėpuoti. Galbūt tai išties neblogas sprendimas, tačiau gydytojai pataria tuo nepiktnaudžiauti. Jūros vandenį reikėtų naudoti ne ilgiau kaip dvi paras ir ne dažniau kaip tris kartus per parą. Beje, jūros vanduo paprastai veiksmingas tik pirminėje ligos stadijoje.

Galiausiai – homeopatiniai vaistai nuo slogos. Šie vaistai, kaip ir daugelis kitų preparatų, parduodami tabletėmis, lašais ar purškalais. Kuo skiriasi šie medikamentai, nuo tradicinės medicinos vaistų? Svarbiausia, jie ne tiek šalina simptomus, kiek skatina paties organizmo gynybines savybes. Esant ne itin stipriai slogai, galite kartu naudoti liaudiškas priemones ir homeopatinius preparatus nuo slogos. Jūsų organizmui pavyks išvengti cheminių vaistų poveikio, be to, jis bus priverstas sutelkti visas jėgas kovai su užklupusia liga. Sakoma, tai stiprina tiek vaikų, tiek suaugusiųjų kūnų atsparumą įvairioms infekcijoms.