Kuo ypatinga abachi mediena?

Daugeliui toks pavadinimas gali būti ir negirdėtas, tačiau jį reikėtų prisiminti renkantis, kokia bus pirties mediena. Kadangi būtent jos įrengimui ši medžiaga yra viena iš tinkamiausių. Tą nulemia išskirtinės jos savybės – ji yra lengva ir minkšta. Dėl šių priežasčių neįkaista net prie pakankamai aukštos temperatūros. Kuri pasiekiama praktiškai bet kurioje pirtyje. Todėl nebus baisus sėsti ant gulto, kuris kitais atvejais gali būti per karštas paprastam sėdėjimui nieko nepasitiesus papildomai.

Ar sudėtingas yra pirties įrengimas?

Jeigu kalbama jau tik apie vidaus įrengimą, o ne viso pastato statybą, tuomet darbai nebus labai sudėtingi. Aišku, tam reikės skirti laiko ir gali prireikti kažkiek žinių, tačiau norint galima viską pasidaryti ir savarankiškai. Tačiau tokiu atveju būtina atkreipti dėmesį į porą pagrindinių aspektų. Vienas iš jų yra pirties mediena, kadangi tam tiks tikrai ne visų rūšių medžių produktai. Pagrindinė savybė, kurią turi turėti pirties gulto lenta, yra atsparumas karščiui. Kadangi kitu atveju komfortiškai būti gali ir nepavykti, kuomet bus neįmanoma prisėsti ant įkaitusių lentų. O antras labai svarbus aspektas yra sandarumas. Kadangi tai patalpa, kurioje bus siekiama išlaikyti šilumą. Nesandariai įrengus pirtį to padaryti nepavyks, be to, tokiu atveju labai smarkiai išaugtų energijos sąnaudos kaitinimui.

Kokia turėtų būti pirties mediena?

Daugelis sakys, jog pati geriausia yra liepos mediena pirtims ir tai iš dalies bus tiesa, tačiau liepa nėra vienintelis medis tinkamas šiam tikslui, nors ir pats populiariausias. Aišku, jeigu kalbu bus konkrečiai apie apdailą, tuomet tikrai liepos dailylentės pirčiai yra bene optimaliausias pasirinkimas tiek dėl savo išvaizdos, tiek ir dėl specifinių savybių. Tačiau gultams pasirinkimas yra gerokai platesnis ir be minėtos pirties ne ką mažiau populiarūs yra juodalksnio gultai. Svarbiausias aspektas renkantis medžiagas yra ieškoti būtent pirčiai skirtos medienos, kadangi tam parenkamos atitinkamos rūšys, kurios yra geriausios karštomis sąlygomis. O juk pirtyje temperatūra gali pasiekti ir 100 laipsnių.

Kur parduodama pirties gultų mediena?

Pirmiausiai paiešką galima pradėti nuo tradicinių prekybos centrų, kuriuose prekiaujama buitinėmis bei statybinėmis prekėmis, ir ten tikrai turėtų pavykti rasti bent kelis variantus. Tačiau gerokai platesnis pasirinkimas bus specializuotose parduotuvėse, kurių pagrindinė veiklos sritis yra pirties mediena ir kiti aksesuarai. Ten galėsite rasti ne tik didelį asortimentą, bet ir gauti profesionalių patarimų, kurie gali būti aktualūs ir pritaikomi konkrečiai asmeniniam atvejui. Aišku, šiais laikais viską galima atlikti ir interneto pagalba, todėl įmanoma apsipirkti netgi neišėjus iš namų. Yra tikrai ne viena šioje srityje dirbanti internetinė parduotuvė, iš kurios galite užsisakyti produktus tiesiai į namus.

Kiek kainuoja įsirengti pirtį?

Viskas labai priklauso nuo jos dydžio. Kadangi didesnei patalpai prišildyti reikės atitinkamai galingesnio įrenginio, kurio ir kaina bus didesnė. Be to, nuo ploto priklausys pirties mediena ir tai, kiek jos reikės panaudoti įrengimo darbams. O bene svarbiausias aspektas yra tai, ar bus statomis naujas pastatas, ar pirtis bus įrengiama, pavyzdžiui, namo rūsyje.